Haber

Almanya Savunma Bakanı Pistorius: “Ordumuz ülkeyi savunacak kadar güçlü değil”

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Alman ordusunun ülkeyi vahşi bir savaşa karşı savunacak kadar güçlü olmadığını açıkladı.

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) meclis grup toplantısında konuştu. Bakan Pistorius, Alman ordusunun (Bundeswehr) ülkeyi acımasız bir savaşa karşı savunacak kadar güçlü olmadığını belirtti. Pistorius, “Almanya’yı veya müttefiklerini Rus ordusu gibi bir saldırgana karşı savunabilecek bir silahlı kuvvete sahip değiliz” dedi. Almanya’nın savunma için Gayri Safi Milli Hasılasının (GSMH) yüzde 2’si olan yüzde 2 hedefine hâlâ ulaşamadığını belirten Pistorius, “Geçmişte Almanya olarak NATO’daki yükümlülüklerimizi yerine getirmedik. Bundan sonra gerekli tedbirleri almalıyız. ülke olarak katkılar.”

“Ordunun acilen silahlara, büyük teçhizata, cephaneye ve ayrıca askerlere ihtiyacı var”

Bakan Pistorius, “İşgalden ve vahşetten çekinmeyen otokratlara zamanında caydırıcı davranmazsanız teslim olmak zorunda kalacaksınız. Polonya’da veya başka yerlerde yaşayan insanların can güvenliğinden siz sorumluysanız, mecburen teslim olmalısınız” dedi. Sözleşmelerden doğan yükümlülükleri de yerine getirin. Almanya olarak caydırıcılığın bir an önce tekrar çalışmasını sağlamalıyız. Bundeswehr’in acilen silaha, büyük teçhizata, mühimmata ve ayrıca askere ihtiyacı var” dedi. – BERLİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu