Teknoloji

Counter-Strike 2, Valve’ın 2023’te Muazzam Para Kazanmasını Sağladı

2023 yılına ait bilgilere bakılırsa, Counter-Strike 2 Valfi Şirketi için muazzam miktarda para kazandı. Peki mevcut önlem nedir? Detaylar haberimizde sizleri bekliyor.


İlginizi Çekebilir:  Durdurabilenlere selam olsun: Palworld, Counter-Strike 2’yi geride bırakıyor!


Counter-Strike kasaları uzun zamandır en karlı model olmuştur. Oyunu ücretsiz olarak indirebilmenize rağmen marketten satın alabileceğiniz bu kasalar içerisinde çeşitli silahlar, görünümler ve daha birçok şey bulunabiliyor. Binlerce dolar değerindeki işlemlerle gündeme gelen bu kasaların 2023 yılında Valve şirketine ne kadar kazandırdığı da ortaya çıktı.

Counter-Strike 2 Valve’ı Zenginleştirdi!

CSGOCaseTracker’ın yakın zamanda açıkladığı rakamlara göre Amerikalı şirket, Counter-Strike kasaları sayesinde 1 milyar dolar civarında kâr elde etti. Tam rakamı vermemiz gerekirse 980 milyon dolar diyelim.

Oyun oynarken düşürebileceğiniz bu sandıkların bazen önemsiz, bazen de dudak uçuklatan içeriklerine ulaşabilmek için öncelikle bir anahtar satın almanız gerekiyor. İsteğe bağlı olarak içerikleri kullanabilir veya satışa sunabilirsiniz.

SGOCaseTracker sitesinin 2023 yılı için yayınladığı özette de farklı istatistiklerle karşılaşıyoruz. Örneğin 400 milyondan fazla kasa açıldı ve 359,6 milyondan fazla anahtar satıldı.

Öte yandan Counter-Strike 2 kasa fiyatları da yüzde 178 arttı ve en çok düşen kasa oldu ‘Rüyalar ve Kabuslar Vakası’Peki ‘Rüyalar ve Kabuslar Kasası’ Şunu da görmek mümkün. Valve’a getirisi ise 126,3 milyon dolardı.

umraniye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu