Haber

İngiliz siyasetçi Gazze’de ateşkes çağrısı yaptığı için görevden alındı

Başbakanlık 10 Numaralı Sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, aynı zamanda iktidardaki Muhafazakar Parti milletvekili olan Bristow’un, ” kolektif sorumluluk ilkeleriyle tutarlı olmayan yorum.r” dedi ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak tarafından görevinden alındığını duyurdu.

‘Seçmenlerimin çoğunun derinden önemsediği bir konu hakkında artık açıkça konuşabiliyorum’

Bristow, Başbakan Sunak tarafından görevden alındıktan sonra BBC’ye şu açıklamayı yaptı:

“Başbakan’ın kararını çok iyi anlıyorum ve keyif aldığım bir işi bıraktığım için üzgünüm ama seçmenlerimin çoğunun derinden önemsediği bir konuyu artık açıkça konuşabiliyorum. Bunu arka sıralardan ziyade arka sıralarda daha iyi yapabileceğime inanıyorum. Devlet maaşıyla.”

Geçtiğimiz hafta Başbakan Sunak’a yazdığı bir mektupta Bristow, kalıcı ateşkesin hayat kurtaracağını ve insani yardımın en çok ihtiyacı olanlara ulaşmasını sağlayacağını söyledi.

Milletvekili Paul Bristow, 2020 yılında yaptığı açıklamada Ramazan’ın Müslümanlar için ne anlama geldiğini öğrenmek istediğini belirterek, Ramazan ayındaki kişisel deneyimini Müslümanlarla paylaşmak için bir hafta oruç tutacağını duyurdu.

İngiliz hükümeti Gazze’ye insani yardım amacıyla düşmanlığın durdurulmasını destekliyor ancak ateşkes davetlerini reddediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu