Ekonomi

Northern Data, genişleme için Tether Group’tan 610 milyon dolar finansman aldı

Avrupa’nın önde gelen BitcoinNorthern Data AG (ETR: NB2), Bağ Grup bünyesindeki bir şirketten 610 milyon dolarlık teminatsız borç finansmanı sağladı. Vadesi 2030’da dolacak olan kredi, Northern Data’nın üç ana iş kolunu desteklemeyi amaçlıyor: Taiga Cloud, Ardent Data Centers ve Peak Mining.

Finansman öncelikli olarak gelişmiş donanımların satın alınması yoluyla Taiga Cloud’un yapay zeka yeteneklerinin geliştirilmesine yönlendirilecek. Aynı zamanda Ardent Veri Merkezlerinin büyümesini destekleyecek ve sıvı soğutmalı madencilik teknolojisini kullanan Peak Mining aracılığıyla Bitcoin madencilik operasyonlarını artıracak.

Bu genişleme girişimi, çevresel etkiyi azaltırken kripto madenciliği verimliliğini önemli ölçüde artıran ASIC teknolojisindeki gelişmeleri takip ediyor. ASICRUN’un yenilikçi modelleri AR1, AR2 ve EliteAR madencileri, üstün hash oranları ve güç verimlilikleriyle bu teknolojik ilerlemeye öncülük ediyor. Mevcut piyasa koşullarında bu madenciler Bitcoin madenciliği yapıyor. LitecoinVe kısa çizgiÖnemli gelir elde edebilirsiniz.

Tether Group’un Northern Veri ile ilişkisi, şirkette hisse satın aldığı ve yapay zeka alanına girdiği Eylül ayına dayanıyor. Üçüncü çeyrek sertifikasyon raporu itibarıyla Tether, 83,2 milyar dolarlık yükümlülüklere karşılık 86,4 milyar dolarlık toplam rezerv tuttu ve 3,2 milyar dolarlık fazla rezerv bildirdi. CoinMarketCap’e göre USDT’nin ihraççısı Tether’in şu anda 84,9 milyar dolarlık piyasa değeri var.

Northern Data’ya sunulan önemli kredinin şirketin operasyonlarını önemli ölçüde geliştirmesi ve Avrupa’nın önde gelen Bitcoin madencilerinden biri olarak konumunu etkilemesi bekleniyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu